NEWS‎ > ‎Results by Country‎ > ‎

YO - ROMANIA

Categoria A. SO-AB-CW-LP

1.  YO5AIR TAKACS CAROL  315360 Trofeu sponsorizat de YO3FTD
2.  YO4FTE  MARIAN PILAF  257792
3.  YO2NAA  ADRIAN FABRY  242000
4.  YO2IS  SULI I. IULIUS  229824
5.  YO5ODL  KOTELES ISTVAN  202020
6.  YO4FZX  CLOSCARU MARIN  190536
7.  YR6M  PANDEA CORNEL 131868
8.  YO2BLX  IOAN CHIS  129184
9.  YO5DAS  CHIS MIHAI-DANUT  110224
10.  YO7CVL  MIKI SPIRIDON  105028
11.  YO9AFT  ALEXANDRU C-TIN SAX  97712
12.  YO3BAP  SOCOL FLOREA  97200   
13.  YO4BEX  GEORGE GRIGORE  92184   
14.  YO5CRQ  ZOLTAN BORDAS  88960   
15.  YO8RIX  CATALIN AVADANESEI  82360
16.  YO3GNF  GHEORGHE JACK URSULEAN  71568
17.  YO2QY  MIHAI ZAMONITA  71448
18.  YO5CUQ  PILBAK STEFAN  65472
19.  YO8RDQ  PETRU BADEA  50960
20.  YO9HG  MARGARIT IONESCU  50508
21.  YO4CSL  HARS VASILE  46656
22.  YO2CJX  VIRGIL NESTERIUC  43616
23.  YO7ARZ  CONSTANTIN VASILE  40512
24.  YO7AWZ  VASILE NICOLA  38552
25.  YO3CBZ  STEFAN STEFAN  36432
26.  YO4WM  GABRIEL FLORIN MIHAILA  36108
27.  YO4BEW  STEFAN CALIN  26560
28.  YO2MJZ  NELU USCA  26316
29.  YO5NY  BAK IOAN  22936
30.  YO8BGE  NACU NECULAI  22464
31.  YO2LDU  POPA FLORIN  9856
32.  YO4GVC  MIREL-GELU VLAD  9728
33.  YO5OHT  BORTOS VASILE  8232
34.  YO6ZS/P  GYORGY ZSOLT  2280
35.  YO8ROK  DRAGOS GHETAU  80
Categoria B. SO-AB-CW-HP

1.  YO9OC  MIHAI MANCIU  386560 Trofeu sponsorizat de YO3FTD
2.  YO8AXP  LAUR NEACSU  382320
3.  YO2DFA  OVIDIU ORZA  297192
4.  YO5OHY  MAGYAROSI ZOLTAN  250560
5.  YO5BRZ  PAUL N. SPITZER  153468
6.  YO7LGI  DORU HAIZMAN  130572
7.  YO9IF  LUCIAN BALEANU  93900   
Categoria C. SO-AB-SSB-LP

1.  YO9XC  OVIDIU BURDUCEA  99000 Trofeu sponsorizat de YO9ADN
2.  YO3HBK  MOGOS ENE  86400
3.  YO3DIU  MARIAN ARADOAEI  85004
4.  YO8SKY  CUCIUREANU CORNELIU  84384
5.  YO3BY  ALEXANDRESCU IOAN  84096
6. YO3YX  PLESA VALENTIN  70372
7. YO8THG  GHEORGHITA HERGHELEGIU  66360
8.  YR0R  CALIN NEGULESCU  56120
9. YO8SGN  MARIAN DUSINSCHI  55692
10. YO9FTN  DORU MILITARU - DON  50344
11.  YO8RZJ  COJOCARIU IONEL  40812
12.  YO4US  CONSTANTIN NEAGU  37800
13.  YO2MLM  MIRCEA USCA  37000
14.  YO5FMT  VASILE ROMAN  36252
15.  YO3AIL  RUSU CONSTANTIN  34556
16.  YO7DBR  MARIAN IEREMIEA  34336
17.  YO9BXC  FLORENTIN NASTASE  30000
18.  YO7AQF  PREOTEASA AUGUSTIN  29596
19.  YO9RAO  CRETU MIHAI  26820
20.  YO9IXC  GRIGORE MARIAN  25344   
21.  YO5CBN  STREZA IOAN  24480
22.  YO6DBA SZOLLOSI LASZLO  22264
23.  YO9FL  ANTON CHIRCULESCU  20880
24.  YO2LXW  MIHAI CAROL  18400
25.  YO6KNX  CSR MECANICA CODLEA  16800
26.  YO7BGB  PETRESCU SICA  15776
27.  YO2LMW  DIDI - DOREL JULA  15652
28.  YO7MOA  MIERTESCU MIHAI  13104
29.  YO2MLG  BALICA DUMITRU NICOLAE  12768
30.  YO3CEN  GABRIEL BOLFOS  10920
31.  YO4APS  SMARANDACHE ADRIAN  9344
32.  YO5AUV  FERENCZY CSABA  9280     
33.  YO2MTG  POPA GHEORGHE-GIGI  8260
34.  YO7HBY  COSTINEL STAN  8184
35.  YO4BXX  CONRAD CORNELIU  7772
36.  YO8RTR  SORIN PARLOG  7616
37.  YO7CKP  MARIAN TRINCU  7440
38.  YO5TP  BARTHA BELA  7224
39.  YO2MKT  MONTIA FLORIN  6608
40.  YO9HOW  FILIP CATALIN EDUARD  4320
41.  YO9FEH  VASILE CONSTANTINESCU  2720
42.  YO5BMT  VASILE CIOARA  2400
43.  YO9IOE  MANOLE OCTAVIAN-GH  1320
44.  YO7DEK  MITRA LEONTIN  1064
45.  YO7MNY  CIPRIAN NOVAC  840
46.  YO7LDT  MARINESCU VALERICA  720
47.  YO8DOI  CELESCHI FLORIN  48
48.  YO9FLL  CRISTIAN STAN  24
Categoria D. SO-AB-SSB-HP

1.  YO3CZW  MITRUT MARIUS  214120 Trofeu sponsorizat de YO9KXC
2.  YO3RU  CAROL SZABO  126024
3.  YO8RNI  IONUT PITU  91396
4.  YO3HEB  VIRGIL ZORILA  81400
5.  YO7ILV  VALERIU DINCA  62196
6.  YO6FPW  SERBAN LUCILIUS  12816
7.  YO7BEM  DUMITROVICI MIHAI-BEM  11696
8.  YO7CJB  VIOREL CORNESCU   5280
9.  YO9GMI  PONICI DORIN  3240
10.  YO5OHB  GASPAR SANDOR  2368
11.  YO7KRS  AS. RADIOCLUBUL COZIA  560
Categoria E. SO - stații operate de radioamatorii cu vâƒrsta de cel mult 18 ani împliniîi în anul concursului (echivalată conform normelor MECTS cu juniori I)

1.  YO5LD  DANIEL LINGVAY  390000* Medalie oferită de YO2DFA
2.  YO3IMD/P HORIA ILIE 16380 Medalie oferită de YO2DFA
3.  YO3IJI  VASILOIU IONUT VIOREL 13200 Medalie oferită de YO2DFA
4.  YO2MTD  POPA DIANA  112 Medalie oferită de YO2DFA
* Nu se acorda titlul, nefiind 10 participanti
Categoria F. SO-AB-MIXED-LP (echivalată conform normelor ANST cu individual juniori II)
1.  YO3APJ  ADRIAN SINITARU  531340 Tricou Campion + Medalie Aur oferite de FRR
2.  YO9CB  CONSTANTIN BELDICA  449580 Medalie Argint oferită de FRR
3.  YO4RDW  ROMEO DOBRE  405232 Medalie Bronz oferită de FRR
4.  YO3FRI  TINA MULLER  392580
5.  YO9AGI  MIRCEA BADOIU  280980
6.  YO5AJR  NEMETH NICOLAE IULIU  256212
7.  YO5OBA  ADRIAN JUNC  192324
8.  YO8TNB  CRISTIAN STEFANESCU  152640
9.  YO8OW  ADRIAN ZAIT  106140
10.  YO4AAC  GEORGE SAVU  83212
11.  YO8COQ  VICOVAN TRAIAN  62976   
12.  YO8RDQ  PETRU BADEA  50960
13.  YO8ST  DANIEL MOCANU  49396
14.  YO5KTK  CLUBUL ELEVILOR  41280
15.  YO5CEA  CRISTEA STEFAN  35192   
16.  YO3FOU  ANTOHIE LIVIU  30080
17.  YO9FYP  IOAN ALEXANDRU CHIRU  28200
18.  YO6DDF  VAL MARIS  25800
19.  YO6DBL  SERESAN IONEL  19780
20.  YO6HSU  TARANEK IOAN  17712
21.  YO4RST  ROMEO CATALIN GALES  11760
22.  YO2MFC  PAVEL MUNTEAN  4400
23.  YO4HHP  ADRIAN PREDA  3952
24.  YO7HKR  IOACHIM JIDOVEANU  3024
25.  YO8RFJ  PASAT CRISTIAN  168
Categoria G. SO-AB-MIXED-HP (echivalata conform normelor ANST cu individual seniori)
1.  YO5AM  ALDEA MARIUS  473796 Tricou Campion + Medalie Aur oferite de FRR
2.  YQ6A  BARTOK JOZSEF  466944 Medalie Argint oferită de FRR
3.  YR0W  SORIN NICOLAESCU  166296 Medalie Bronz oferită de FRR
4.  YP9W  IONUT PITIGOI  87300
5.  YO6LV  VIOREL MODURE  83520
6.  YO3JW  FENYO STEFAN PIT  55388
7.  YO4SI/P  MIRCEA RUCAREANU  47336
8.  YO3FF  DAN BURLACU  34540
9.  YO5BQQ  SALAGEAN IOAN  23000
10.  YO9BHI  BELEI AUREL  1584
Categoria H. SO-3.5MHZ-MIXED

1.  YO2AQB  ADRIAN KELEMEN 14900     Trofeu oferit de YO9CUF
Categoria H. SO-7MHZ-MIXED

1.  YO3AAJ  VASILE CAPRARU  40752      Trofeu sponsorizat de YO2DFA
2.  YO3FFF  CRISTIAN NEGRU  30720
3.  YO4RHK  VICTOR SARBU  14400
4.  YO8CKR  VASILE PREUTESCU  5040
5.  YO7CKQ  SORIN NIMARA  3724
6.  YO7HJM  MARIAN IANCU  704
7.  YO7MJA  STANISLAV SALAT  448
Categoria H. SO-14MHZ-MIXED

1.  YO5BEU  IRIMIE IACOB  30960       Trofeu sponsorizat de YO3JW
2.  YO5ALI  MILEA NICOLAE  26288
3.  YO5IK  PETER KIS  9400
4.  YO9GVN  MARIUS IVAN  6440
5.  YO9FIM  VIOREL IOSCA  5984
6.  YO6KAF  SILION IONEL  5796
7.  YO6PEG  STELIAN FUEREA  5104
8.  YO8BDV  DINCA VIOREL  4536
9.  YO2MAB  GEORGE PONCU  3648
10.  YO9IGQ  AUREL MOTOROIU  3456     
11.  YO6BBQ  SILION IONEL  2520
12.  YO8RKP  CAVINSCHI PETRU  1848
13.  YO6LA  GRIGORE TATARU  1232     
14.  YO7AMK  BARBU ION  416
Categoria H. SO-21MHZ-MIXED

1.  YO9HP  ALEX PANOIU  68816       Trofeu sponsorizat de YO3IRC
2.  YO2RR  NELU BRANGA  48100
3.  YO3GLH  CRISTIAN SIMION  13248
4.  YO8OE  RELU TARUS  2376
5.  YO9IIF  BALEANU DUMITRU  1520
6.  YO7BSN  MARCEL CRIVANASU  816
7.  YO9CXE  PAUL IOADACHE  640
8.  YO3IJF  HANG ALEXANDRU  576
9.  YO6BGT  TANKO STEFAN  440
10.  YO5OO  MUNTEAN IOAN-JIM  360
Categoria H. SO-28MHZ-MIXED

1 YO4ATW  MARCEL ALECA  480       Trofeu oferit de YO HD Antena DX Grup
2.  YO8BDQ  STELICA MIHUTA  72
Categoria I. MOST-AB-MIXED (echivalată de ANST cu categoria Echipe)

1.  YR1C  YO4NF & YO9GZU  768708   Tricouri Campion + Medalii Aur oferite de FRR
2.  YP3A  YO3GOD & YO3ND  696080    Medalii Argint oferită de FRR
3.  YP5A  YO5CBX & YO5DGE  529376    Medalii Bronz oferită de FRR
4.  YP8T  YO8DOH & YO8XXX  525976
5.  YR8Y  YO8DDP & YO8BOD  448800
6.  YO6KNE  YO6CFB & YO6FCV  402996
7.  YR8V/P  YO8CT & YO8SML  266272
8.  YQ7M  YO7MGG & YO7ARY  237112
9.  YP1S  YO8SS & YO8AZQ  161616
10.  YR2X  YO2LEA &YO2MBG  107920
11.  YP100KSE YO6ADW & YO6PJR  98040
12.  YO4KAK  YO4AH & YO4GNJ  78108
13.  YO2KAR  YO2LAN & YO2MLS  73432
YR1C Trofeul MEMORIAL YO3CTK Trofeu sponsorizat de N2GM
      CHECKLOG:
      YO2ADQ
      YO2MHJ 
      YO3GCL
      YO3JV
      YO3UA
      YO4BTB
      YO5GHA
      YO5KLB
      YO5OHC
      YO5OIC
      YO6IKB 
      YO7FEY
      YO7LHE
      YO7LHU
      YO8CHD
      YO8SMM
      YO9BUQ
      YO9CWY
      YO9DL
      YO9GVP
      YO9GVS
Asistenta software: YO4BKM Gheorghe OPROESCU - Tavi
Arbitrii concursului: YO9BPX - Mihai Malanca si YO9FNP - Dan Rabinca